KETTLEBELL
 
s prvky YOGY

Ahooj!

Chystáte se k nám poprvé?

Pak je nutné vyplnit zdravotní formulář.

První hodina je zdarma, tak proč to nezkusit? 

Těšíme se, že Vás poznáme.

Fitness Ladies_edited.jpg
PŘIPRAVUJEME

Ahooj!

Již jste u nás byli a líbilo se?

Zde si můžete zarezervovat svůj další trénink.

Místo tak budete mít jisté.

Těšíme se znovu na viděnou!

Weightlifter_edited.jpg
PŘIPRAVUJEME

KETTLEBELL S PRVKY YOGY

 Je projekt, jenž jsme vymysleli s dobrými přáteli z Berlína. Tato vlna Yogy k nám připlula z New Yorku a je určena všem, co chtějí budovat sílu a flexibilitu.
Tréninky jsou vhodné pro ty, kteří od možnosti cvičit očekávají některý z následujících bodů:

 • Kondice – Sebedůvěra – Zdraví 

 • Rozvoj fyzické kondice a prevence úrazů v běžném životě

 • Sebedůvěra (díky zlepšení zdraví, zvýšení koncentrace, fyzické kondici, schopnosti uvolnit se a oprostit od stresu, poznání vlastních schopností a možností).

 • Příznivý vliv na zdraví – cvičení ovlivňuje celé tělo, má vliv nejen na svaly, ale i na šlachy, vnitřní orgány, klouby, kosti …

 • Zlepšení mentálního zdraví (vnitřní klid a vyrovnanost).

 • Odstranění dlouhodobých zdravotních problémů – bolesti zad, krční páteře, ztuhlost a bolesti kloubů (zápěstí, tenisový loket …), syndrom karpálního tunelu, syndrom RSI.

 • Úprava hmotnosti a postavy díky staletím prověřeným cvičením.

 • Přenesení ověřených principů yogového umění i do běžného života – rodinného, pracovního či podnikání.

 • Zlepšení schopnosti koncentrace (Svět kolem nás je příliš uspěchaný. Yoga vám dá šanci zastavit, koncentrovat se na jednu věc).

 • Odolnost vůči stresu a náročným situacím. 

 • Poznání vlastních limitů, schopností, možností a šanci posunout své hranice dál.

Důležité informace

Cena jedné lekce : 250 ,-
10x vstup : 1777 ,-

Je možno zakoupit přímo  na místě
nebo objednat  na  TEL : 606 415 417

 

Trénink se koná
Připravujeme

 

Trochu více o tématu KETTLEBELL & YOGA

Propásli jste trénink?
Nebo hledáte inspiraci pro Váš dnešní trénink?
Vše naleznete zde:

Image by Katie Bush

YOGA- Ásany

Slovo ásana se používá jako označení yogových pozic. Yogových pozic existuje ohromné množství. Některé jsou vhodné pro relaxaci, jiné pro meditaci. Existují i ásany jenž pomáhají zlepšit rovnováhu, sílu, koordinaci a pohyblivost. Ty nás budou zajímat především. Dále jsou i ásany vhodné pouze pro pózování na instagram, bez prokazatelných účinků-těch vás ušetříme :)

V kurzu se naučíte i několik cviků, které vám mohou pomoci  zbavit se  chronické bolesti zad, jenž vám snižuje kvalitu života.

Možná, že i vy máte sedavé zaměstnání a občas si jdete zasportovat. Řešení je to ale dočasné a obtíže nejen se zády, se vám neustále a v různých intervalech vrací.. Tyto yogové ásany, na které se budeme zaměřovat, jsou určeny právě vám a pomohou vám problémy nejen řešit, ale přímo jim předcházet.

CO S  NÁMI ÁSANY DĚLAJÍ :

 • Uvolňují naše tělo – svaly, kosti, klouby, vazy, orgány.

 • Zvyšují sílu, ohebnost a pružnost těla

 • Navracejí tělu rovnováhu

 • Dodávají sílu k probuzení všech tělesných oblastí.

 • Pomáhají nám zvládat i náročnější situace v životě.

 • Prospívají fyzickému i duševnímu stavu.

 • Vytváří a ovládají pránu.

 • Čistí a léčí tělo.

 • Rozšiřují vědomí prostřednictvím celého těla

 • Nabijí nás energií

Víte, co se stane, když se pohnete? Pohyb kloubu rozhýbe také okolní šlachy a vazy. Dojde ke zvýšení cirkulace tekutin uvnitř i vně kloubu a tím se zvýší hladina kyslíku, živin i prány v této oblasti. .

Yogu s ásanami můžete cvičit bez ohledu na věk i kondici. Pokud se necítíte dost ohební, právě pro vás je yóga vhodná. Protože při praktikování yógy není podstatné, kam až se dokážeme natáhnout a jak náročné pozice zvládneme.

Cílem není ani dostat tělo do ásany, kterou vidíme na obrázku. Každý máme jiné tělo a proto i naše pozice jsou jiné a individuální.

Image by Michael DeMoya

KETTLEBELL

V 19. a začátkem 20. století byly kettlebells standartním náčiním silového tréninku. V Rusku se staly jednou z hlavních pomůcek při silovém výcviku policie, armády a speciálních jednotek jakož i moderní sportovní disciplínou. Pro Západ Kettlebell začátkem 21. století „objevil“ Pavel Tsatsouline (RKC/StrongFirst). Díky své všestranosti použití a hlavně efektivnosti, se staly okamžitým hitem na poli silového a kondičního tréninku a jejich sláva je nyní opět na vzestupu.

Kettlebell se využívá jako tréninkové nářadí k získání celkové kondice a zároveň ztrátě tělesného tuku.

A nejen to.

Nespornou výhodou je získání různých typů síly. 

Cvičení je velmi variabilní – cvičí se jak balistické drily – „švihy“ (swings),

„trhy“ (snatch), „nadhozy“ (cleans), tak „tlaky“ (pressy)  vstávání ze země, dnem vzhůru, dřepy, dřepy na jedné noze a jiné. 

Výrábí se v různých variantách od 4- do více než 48 kg, většinou v 4 kg odstupech. Vybírat tak může skutečně každý :)

KDO CVIČÍ S KETTLEBELL?

 • Muži i ženy všech věkových kategorií se zájmem o funkční trénink – ať už sílu, “fyzičku”, ztrátu tělesného tuku, hledající alternativu mainstreamových cvičení z posiloven a fitness center

 • Profi atleti i rekreační sportovci různých sportovních odvětví, boxeři, MMA zápasníci a další cvičenci bojových sportů a umění

 • Powerlifteři, vzpěrači, siláci a další zájemci o “old school” silový trénink

 • Armáda, policie, hasiči, speciální jednotky, bezpečnostní služby

 • Populace postižená moderními neduhy kloubního a pohybového aparátu (bolestmi zad, kolen, ramen atd), využívající kettlebell jako rehabilitační nástroj.

Image by Jared Rice

KTB YOGA

KTB-yoga je kombinací moderního intervalového KB tréninku s prastarou Yogovou technikou. Trénink se dělí do tří levelů a ty se dále řadí do sedmi zaměření, podle účinků na tělesné partie. Tento trénink vznikl v Berlíně a do české republiky jsem jej pro vás přivezl osobně v roce 2020.
Proč tato technika tak dobře funguje? 
Všechny  účinky Yógy  jsou prověřeny staletími. Yoga  pomáhá jednotlivcům dožít se vysokého věku ve vynikající fyzické kondici.
Pravidelné cvičení yogy se navíc zúročí později. Na rozdíl od většiny sportů není vrchol schopností ohraničen věkem. S přibývajícími léty naopak rozvinete kvality, které vám umožní se dále zlepšovat. Budete poznávat nejen své tělo, ale i svou mysl a podvědomí.
Naučíte se pracovat se všemi složkami své osobnosti. Což doceníte v každodenním životě.
Cvičení KTB-Yogy vám pomůže v osvojení si schopností dosahování úspěchu tvrdou prací. Poznáte, že soustředění a zaměření se na konkrétní dovednost vám usnadní její pochopení a především zvládnutí.
Důležitou součástí cvičení KTB-yogy je propojení mysli a těla. Naučíte se, jak zklidnit tělo, dech i soustředit mysl při fyzicky velmi náročných cvičeních. To vám dá velkou výhodu v běžném životě plném stresu a současně vede k harmonii těla a ducha.
Cvičením rozvinete současně rychlost, sílu, pružnost i uvolněnost.
Odlišností od běžného fitness tréninku je, že již rozcvičovací fáze pracuje směrem zevnitř ven, tedy prohříváte tělo směrem od kostí k povrchu těla. To posiluje proudění krve i tzv. vnitřní energie, práce, jenž je vlastní všem východním cvičením. Cviky jsou seřazeny tak, aby uvolňovaly svaly, šlachy i bloky v páteři, kloubních spojeních i meridiánech.
Díky cvikům  i mnoha náročným drillům se naučíte pracovat se svými emocemi, ovládat je i využívat ve svůj prospěch.
Samozřejmě, že když budete cvičit KTB-yogu pravidělně, tak vám to pomůže i zbavit se přebytečných kil, protože cvičení výrazně prokrvuje a prohřívá všechny partie těla zevnitř ven. Pracujete tedy nejen s podkožním tukem, ale i s tzv. útrobním/viscerálním tukem, který je pro zdraví mnohem nebezpečnější.
Budete procvičovat partie těla, jež jsou při běžném fitness opomíjeny – šlachy, vnitřní svaly, tzv. body core. Proto i výsledky pravidelného cvičení mají dlouhodobější efekt na vaši osobnost.
Cvičení KB yogy se můžete věnovat celý život, protože program, vám umožní zaměřit se na to, co v danném životním období potřebujete nejvíc. Ať už jde o sílu, pružnost, rovnováhu či disciplínu, vnitřní klid, soustředění.... Pokračujete přes řízené drilly, procvičování  a teprve postupně, a jen pokud o to máte zájem, se dostáváte k opravdu těžkým tréninkům.

A na závěr, na cvičení často potkáte dobré přátele na celý život s nimiž vás bude spojovat nejen sdílený zájem, ale také společně prožité chvíle při tvrdé dřině na trénincích, sostředěních v přírodě a osvobozující smích na posezeních po nich :)  
Důležitou podmínkou je ovšem ochota překonat sám sebe a skutečně poctivě cvičit.